Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

X Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych


Dodano: 02.06.2017

W dniach 29 – 31 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach zorganizowano X Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, w którym wzięło udział 54 uczniów z terenu całej Polski, m.in. z: Krosna Odrzańskiego, Opola, Kamienia Pomorskiego, Polic, Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Szydłowca i Twardogóry. Finał był rozgrywany w kategorii szkół podstawowych – 8 drużyn i gimnazjalnych – 10 grup.

Pierwszy dzień Turnieju zawodnicy rozpoczęli testami z zakresu przepisów ruchu drogowego. W kolejnym dniu zmagań uczniowie rywalizowali na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach i torze przeszkód. Na zakończenie odbyła się uroczysta gala podsumowująca w trakcie której wręczono nagrody, złote medale, grawertony, a najlepszej piątce w obu kategoriach – puchary.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ufundowało nagrody dla zwycięskich drużyn w obu kategoriach, za zajęcie miejsc od I do III .

Klasyfikacja wśród szkół podstawowych przedstawiała się następująco:

I miejsce – SP w SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II – SP nr 87 w SOSW nr 10 we Wrocławiu
III – SP w SOSW w Bochni
IV – SP Specjalna nr 4 w ZSS w Krośnie Odrzańskim
V – SP w ZSS w Opolu

Klasyfikacja gimnazjów:

I miejsce – Gim. W SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II – Gim. w SOSW w Głogówku
III – Gim. w SOSW w Bochni
IV – Gim. w SOSW w Policach
V – Gim. Specjalne w ZS nr 11 w Kaliszu