Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Wielki Test na Prawo Jazdy. 10 mniej. Zwolnij!” rozstrzygnięty!


Dodano: 09.12.2014

8 grudnia 2014 r. wiceminister infrastruktury i rozwoju, zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Zbigniew Rynasiewicz wręczył nagrodę główną w programie telewizyjnym „Wielki Test na Prawo Jazdy. 10 mniej. Zwolnij!”. Program zrealizowała Telewizja Polska we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Prowadzący przepytali gości w studio i 235 000 widzów rozwiązujących test online za pośrednictwem portalu Interia.pl, ze znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze i uczestnictwa w ruchu drogowym. O problemie nadmiernej prędkości i założeniach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013 -2020 opowiedziała widzom Sekretarz Krajowej Rady BRD Agata Foks. Program oglądała rekordowa liczba ponad 2 milionów widzów. Jest to najlepszy wynik Testu realizowanego przez Telewizję Polską na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Z pytaniami w studio zmierzyli się artyści, politycy, dziennikarze i sportowcy. Zwycięzcą Wielkiego Testu na Prawo Jazdy został Łukasz Warzecha. Wygraną – 50 tys. zł otrzyma wybrana przez zwycięzcę Fundacja Anikar, zajmująca się ratownictwem oraz edukacją dzieci i dorosłych z udzielenia pierwszej pomocy.

Program jest elementem kampanii edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, realizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.