Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rusza akcja „Zmierz się z prędkością”


Dodano: 21.11.2014

Na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – Sekretariatu Krajowowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rusza akcja edukacyjno-informacyjna pn. „Zmierz się z prędkością”. Projekt eksponuje nadmierną prędkość jako jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych oraz prezentuje jej negatywne skutki.

Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W ramach 6 tygodni trwania projektu, przewidziane zostały działania offline i online. W przestrzeni publicznej oraz na wybranych uczelniach wyższych, w Warszawie oraz stolicach województw o najwyższym odsetku śmiertelnych ofiar na drodze tj. Łodzi, Lublinie oraz Poznaniu, zostanie przeprowadzona niestandardowa akcja informacyjna, zwracająca uwagę opinii publicznej na problem nadmiernej prędkości.

Ponadto, w mediach społecznościowych, organizatorzy podejmą temat przestrzegania prędkości na drodze oraz zachęcą uczestników do sprawdzenia się w konkursie wiedzy dotyczącym prędkości na profilu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Włącz myślenie” na Facebooku. Na uczestników quizu czekają atrakcyjne nagrody, związane z motoryzacją, a zwycięzca konkursu, wraz z osobą towarzyszącą, spędzi weekend w Goteborgu, zwiedzając m.in. centrum bezpieczeństwa Volvo.

Zasięg akcji – ogólnopolski
Grupa docelowa – ogół społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kierowców (osób w wieku 18-25 lat)
Miejsca: Warszawa, Poznań, Lublin, Łódź
Realizatorem projektu jest Polska Fundacja Komunikacji.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!