Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

O bezpieczeństwie ruchu drogowego na Komisji Infrastruktury


Dodano: 10.06.2016

9 czerwca 2016 r. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury, w trakcie którego rozpatrzono rządowy dokument „Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2015 r.” W posiedzeniu Komisji wziął udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, a raport przedstawił Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Konrad Romik.

Przygotowane coroczne sprawozdanie ma wskazać problemy, jakie występują na polskich drogach, na niwelowanie których należy zwrócić szczególną uwagę. Naszym wspólnym celem jest zero ofiar śmiertelnych na polskich drogach – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

We wstępie do prezentacji raportu minister A. Adamczyk stwierdził, że osiągnięcie przez Polskę zakładanych celów, czyli redukcji do roku 2020 liczby zabitych o co najmniej 50% i liczby ciężko rannych o co najmniej 40% w stosunku do roku 2010, wymaga zdynamizowania działań w poszczególnych obszarach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego też w prezentowanym sprawozdaniu po raz pierwszy zawarto rekomendacje na przyszłość. Wynikają one m.in. z dotychczasowych doświadczeń Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wniosków z raportów instytucji opisujących stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce w ostatnich latach.

Naszym celem jest z jednej strony pokazanie Państwu aktualnego stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, z drugiej zaś zwrócenie uwagi na ogrom pracy, jaki stoi przed nami wszystkimi. Nie tylko Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ale także my wszyscy – posłowie, urzędnicy, członkowie organizacji pozarządowych, musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić obywatelom możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa na polskich drogach – podkreślił minister Adamczyk

Raport został przyjęty przez Radę Ministrów 22 kwietnia 2016 r. a następnie przekazany do Sejmu, Senatu i Prezydenta RP.