Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Moto Safety Day


Dodano: 11.07.2022

Gdynia – parking przy Polance Redłowskiej.
Start godz. 11.00.
Wstęp bezpłatny.

Moto Safety Day jest skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach tematycznych stref Partnerów podczas tegorocznej edycji będzie możliwość przetestowania m.in.
w strefie „Mistrzowie w drodze” symulatorów dachowania, zderzeń oraz VR9D. Urządzenia pokazują realne skutki dachowania pojazdu i wpływ zdarzenia na człowieka. Uświadamiają także, jak ważne jest zapinanie pasów w pojeździei prawidłowe przewożenie przedmiotów. Symulator zderzeń uświadamia nam z kolei siłę, jaka działa przy zderzeniu nawet przy niewielkiej prędkości. Dostępne będą także alko/narkogogle i refleksomierz.
Na dzieci będą czekały liczne zabawy edukacyjne, m.in. wycinanie odblasków w dowolnych kształtach, fotobudka, piłkarzyki, gokarty, wakacyjne tatuaże. Na rowerzystów będzie czekał doradca w mobilnym serwisie rowerowym. Będzie zatem okazja do wykonania podstawowych napraw w swoim rowerze.
Nie zabraknie także samochodów elektrycznych i spalinowych z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa oraz rowerów elektrycznych. Ponadto w programie m.in. instruktaże poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików, nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania
z defibrylatora, kąciki edukacyjne dla dzieci, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. karta paliwowa LOTOS o wartości 500 zł i voucher na trening techniki jazdy.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego, zaś w strefie Bezpieczny Przejazd na uczestników będzie czekało wiele atrakcji
i edukacji dotyczących prawidłowych zachowań przy przejazdach drogowo – kolejowych. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Ratownictwa Wodnego OSP Gdynia.

Nie zabraknie także licznych pokazów motoryzacyjnych, w tym pokaz symulujący wypadek drogowy z wykorzystaniem wszystkich służb ratownictwa drogowego.
Dla uczestników aromatyczna kawa, Food Trucki oraz lody dla dzieci.

Więcej informacji:
https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday
http://motosafetyday.pl/