Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Konferencja „Nie skreślaj życia tak prędko” – zapraszamy!


Dodano: 04.10.2018

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i zagrożeń na polskich drogach.

Już niebawem ruszy poświęcona temu problemowi kampania społeczna „Nie skreślaj życia tak prędko”. Kampanię zainauguruje konferencja w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie, która odbędzie się 15 października 2018 r. o godz. 14.00.

Duże zainteresowanie uczestników konferencji w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji wzbudzi z pewnością tzw. crash test, czyli pokaz testu zderzeniowego pojazdu jadącego z prędkością 70 km/h.

 

Podczas konferencji minister infrastruktury, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Adamczyk przedstawi informację na temat działań podejmowanych na rzecz poprawy BRD.

W konferencji weźmie udział także wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, który zaprezentuje dane dotyczące działań rządu na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej i jej wpływu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

O nadmiernej prędkości i jej wpływie na zdarzenia na drogach oraz skutkach, jakie powoduje, opowie sekretarz KRBRD Konrad Romik. Przekaże także informacje o podejmowanych działaniach zmierzających do poprawy BRD oraz przedstawi założenia i cele przygotowanej przez Sekretariat KRBRD kampanii społecznej. Opowie też o tym, jak ważne jest konsekwentne uświadamianie społeczeństwu problemu nadmiernej prędkości.

O stronie naukowo-technicznej testu zderzeniowego, w tym działających na pojazd siłach i skutkach zderzenia, opowie dyrektor Przemysłowego Instytutu Motoryzacji Witold Luty.

Konferencję poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Tym z Państwa, którzy nie będą mogli przybyć na konferencję, proponujemy obejrzenie transmisji na żywo, dostępnej 15.10.2018 r. od godz. 14.00 pod linkiem

lub

https://www.facebook.com/KrajowaRadaBRD/videos/2125536937459488/.