Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Akcja 60+ w Garwolinie


Dodano: 25.09.2017

W minioną sobotę, 23 września 2017 r., na parkingu przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w Garwolinie można było odwiedzić piąte Miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”.

Wśród wszystkich elementów Miasteczka, największym zainteresowaniem cieszył się warsztat rowerowy, w którym przeprowadzono łącznie 73 przeglądy techniczne, a w 53 rowerach uzupełniono brakujące obowiązkowe oświetlenie pozycyjne.

Zainteresowanie uczestników skupiło się również wokół symulatorów dachowania, refleksu i zderzeń. Uczestnicy Miasteczka chętnie sprawdzali także, jak zmienia się ich percepcja i szybkość reakcji przy jednoczesnym użytkowaniu symulatora refleksu z alkogoglami.

Obecne na miejscu służby prezentowały swoje wyposażenie. Odwiedzający mogli zobaczyć motocykl policyjny oraz pojazd zabezpieczenia technicznego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, który wykorzystywany jest m.in. do ratowania życia poszkodowanych w wypadkach drogowych. W Miasteczku w Garwolinie obecni byli również przedstawiciele Sekretariatu Krajowej i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Uczestnicy Miasteczka wyposażeni zostali również w elementy odblaskowe takie, jak opaski samozaciskowe, kamizelki, szelki i zawieszki oraz w materiały edukacyjne takie, jak ściągi i wlepy bezpieczeństwa.

Kolejne wydarzenie w ramach Akcji „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”, o charakterze plenerowym, łączące elementy Warsztatu i Miasteczka Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędzie się w niedzielę 1 października 2017 r. w Ogrodzie Saskim w Warszawie w ramach Jarmarku Kreatywności, który odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych – serdecznie zapraszamy.