Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Przepis na… bezpieczeństwo w ruchu drogowym


Dodano: 18.03.2024

Szanowni Państwo,

bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Jako współuczestnicy ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i za pasażerów, których przewozimy, ale też za zdrowie i życie innych kierowców, pieszych czy rowerzystów.

Korzystając z dróg, chodników i dróg dla rowerów musimy zawsze pamiętać o tym, że mamy nie tylko prawa, ale też obowiązki. Aby podejmować racjonalne decyzje wszyscy użytkownicy ruchu drogowego muszą znać i stosować obowiązujące przepisy, bo one regulują zasady bezpiecznej koegzystencji we wspólnej przestrzeni. Wiedza na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym jest też konieczna, abyśmy mogli się rozumieć na drodze, nie doprowadzać do konfliktów i niebezpiecznych zachowań, które niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Aby umożliwić pieszym, kierującym pojazdami, a także użytkownikom urządzeń transportu osobistego zapoznanie się z aktualnymi przepisami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z infrastruktury drogowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała aktualizację folderu informacyjnego „Przepis na… bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Opracowanie to pozwala w prosty i przejrzysty sposób uzyskać wiedzę o obowiązujących regulacjach prawnych, jak być widocznym na drodze, a także o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z gotowymi przepisami na bezpieczeństwo na drogach i życzę przyjemnej lektury.

Przepis na… bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

minister infrastruktury Dariusz Klimczak