Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

25.07 – Dzień Bezpiecznego Kierowcy – konkurs wiedzy dotyczący prędkości rozstrzygnięty!


Dodano: 09.12.2014

W dniu imienin Krzysztofa, patrona kierowców obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Pomysł obchodów tego dnia powstał z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz kierowcą rajdowym – Krzysztofem Hołowczycem – założycielem fundacji „Kierowca Bezpieczny”. W całej Polsce organizowane są akcje, podczas których organizatorzy zwracają się do kierowców z apelem o ostrożną i rozważną jazdę.

Z okazji obchodów ww. święta na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach akcji „Zmierz się z prędkością” zorganizowany został konkurs wiedzy dotyczącego bezpieczeństwa ruchu drogowego. W dniu dzisiejszym na profilu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Włącz myślenie” na Facebooku zostały opublikowane jego wyniki.

Celem konkursu było zdobycie jak największej ilości punktów za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym zasad związanych z przestrzeganiem wyznaczonej prędkości oraz skutków nadmiernej prędkości. Do konkursu można było przystąpić w każdym dniu jego trwania w terminie od 11 do 23 lipca br. Dodatkowo za każdego znajomego zaproszonego do udziału w konkursie uczestnik otrzymywał 1 dodatkowe pytanie. W ten sposób mozna było uzyskać maksymalnie 15 dodatkowych pytań. Wygrywała osoba, która zgromadziła największą ilość punktów. Główną nagrodą w konkursie był weekendowy wyjazd dla dwóch osób do Centrum Bezpiecznej Jazdy Volvo w Goteburgu (Szwecja). Nagrodami dla osób, które zajęły miejsca od drugiego do trzydziestego pierwszego były zestawy składające się z książki i gry komputerowej.

W konkursie wzięło udział 240 osób. Wysłanych zostało 1141 zaproszeń. W teście udzielono w sumie 1673 poprawnych odpowiedzi.

Zwycięzcom już teraz gratulujemy! Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy. Jednocześnie przypominamy, że do 31 lipca czekamy na propozycje w ramach konkursu plastycznego na najlepszego mema przedstawiającego sugestie, jak zachowywać się na drodze. Nagrodami w konkursie są zestawy składające się z książki „Pochwała powolności” Carla Honoré i gry komputerowej Colin McRae: DiRT 2.

Więcej informacji: www.facebook.com/wlaczmyslenie