Zapraszamy na Piknik BRD, 6 maja w Warszawie!

Dodano: 04 maja, 2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego serdecznie zapraszają na Piknik BRD, który odbędzie się w dniu 6 maja br. w Warszawie, przy ulicy Chałubińskiego 4/6 (obok siedziby ministerstwa), w godz. 10.00-16.00. Tematem przewodnim pikniku będzie przeciwdziałanie wypadkom z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności rowerzystów i dzieci.
Poprzez wspólną zabawę i edukację o zagrożeniach, wyzwaniach i obowiązkach na drodze opowiedzą przedstawiciele instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze, w tym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Policji, Straży Pożarnej, Instytutu Transportu Samochodowego, Żandarmerii Wojskowej, służb ratowniczych oraz eksperci.

W programie przewidziano szereg atrakcji: prezentacja wyposażenia pojazdów ratowniczych, możliwość zapoznania się z działaniem sprzętu używanym przez Policję m.in. radiowozami i motocyklami, nauka udzielania pierwszej pomocy, symulacje zdarzeń drogowych oraz akcja ratunkowa Straży Pożarnej i Ratowników Medycznych, pokazy prawidłowego montażu fotelików w samochodach oraz poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa, w tym skutków ich nie stosowania, symulatory m.in. dachowania i zderzeń, a dla najmłodszych m.in. konkursy oraz pokazy edukacyjne w których dzieci m.in. przekonają się, że i one mogą ratować ofiary wypadków.

Gorąco zapraszamy również do udziału w organizowanej w czasie pikniku akcji „Krew ratuje życie ofiarom wypadków!”, podczas której będzie można oddać krew na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

O godz. 11.00 przewiduje się wystąpienie Pana Ministra Jerzego Szmita połączone z powitaniem uczestników Pikniku BRD.

Imprezę poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.