„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”- ruszamy z warsztatami

Dodano: 05 czerwca, 2019

W maju rozpoczęła się kolejna czwarta już edycja akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia. Tegoroczna edycja pod hasłem „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, organizowana jest na niespotykaną dotąd skalę.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

Wybierając miejsca, w których w tym roku spotkamy się z uczestnikami warsztatów, kierowaliśmy się analizą statystyk wypadków drogowych w 2018 roku. Warsztaty realizowane będą w tych miastach, gdzie wypadków z udziałem seniorów i ich skutków śmiertelnych było najwięcej.

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Lokalni policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu, a dietetycy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Lista miejscowości, których odbędą się spotkania jest dostępna na stronie dedykowanej akcji seniornadrodze.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!