Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Szkolenia szwajcarskie


Szwajcarzy pomagają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach

Jak to się robi w Szwajcarii?
Rusza cykl 13 szkoleń skierowanych do osób mających wpływ na bezpieczeństwo na polskich drogach. Obejmie on ponad 650 uczestników. To kolejna odsłona Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w zakresie zmniejszenia liczby ofiar wypadków. Łącznie zostanie na to przeznaczonych 16 milionów złotych.

Szkolenia odbędą się w dwóch województwach: podlaskim i lubuskim. Zostały one wytypowane z powodu najwyższej w Polsce liczby wypadków drogowych. Pierwsze szkolenia startują dzisiaj w Łomży. Między wrześniem bieżącego roku a październikiem przyszłego roku odbędzie się łącznie 13 sesji szkoleniowych.

W szkoleniach mogą wziąć udział m.in osoby zarządzające drogami, nadzorujące ruch, ratownicy oraz samorządowcy. Organizatorem szkoleń jest Komenda Główna Policji we współpracy merytorycznej z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkolenia są elementem inicjatywy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, prowadzonej w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (www.programszwajcarski.gov.pl). Oprócz szkoleń przewidziano również przebudowę najbardziej niebezpiecznych fragmentów dróg oraz zakup wyposażenia dla policjantów. Łącznie w okresie od lipca 2012 do czerwca 2015 roku zainwestowanych zostanie 16 milionów złotych, z czego 85% pochodzi ze szwajcarskiego funduszu Swiss Contribution. Szwajcarskie drogi są jednymi z najbardziej bezpiecznych w Europie.