Aktualności


 

Dekada BRD 2011-2020
 
Zamówienia publiczne
 
Publikacje
 
Archiwum
 
Strona główna
Włšcz myœlenie! Dekada BRD 2011 - 2020 Włšcz myœlenie! Dekada BRD 2011 - 2020

 

 

Wietnamska KRBRD w Polsce

 

 

Wizyta delegacji wietnamskiej w Polsce została zorganizowana w dniach 7 - 14 marca 2011 r. przez Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Krajowym Komitetem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Wietnamie i Światową Organizacją Zdrowia, oraz przy udziale stowarzyszeń: Global Road Safety Partnership i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Celem wizyty była obserwacja programów poprawy brd w Polsce i dyskusja nad nimi.

Delegacja wietnamska zainteresowana była przede wszystkim: sposobami przeciwdziałania prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu w Polsce; metodami kontroli drogowej - testami trzeźwości, badaniami krwi na obecność alkoholu; sprzętem i wyposażeniem, jakimi dysponuje policja, służącym do egzekwowania przepisów prawa w zakresie trzeźwości kierowców; projektem wdrożonym w Olsztynie pod auspicjami Global Road Safety Partnership oraz doświadczeniami Polski w budowie i implementacji programów i kampanii społecznych na rzecz przeciwdziałania drink driving.

 Ze strony wietnamskiej w spotkaniu uczestniczyło 8 osób, w tym przedstawiciele Krajowego i Regionalnego Komitetu BRD (m.in. Dyrektor Krajowego Komitetu BRD), policji i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 7 marca w sali konferencyjnej w Nowym Domu Poselskim zorganizowana została konferencja nt. „"Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce i Wietnamie". Do udziału w niej zaproszeni zostali również goście, w tym członkowie KRBRD, reprezentanci WORD Warszawa, ITS, Biura WHO w Polsce, przedstawiciele organizacji pozarządowych, członkowie Partnerstwa.

 Na konferencji prezentacje wygłosili:

 

  • Katarzyna Turska - Dyrektor SKRBRD (temat wystąpienia: Stan brd w Polsce. Działania realizowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) - prezentacja do pobrania (plik pdf, 706 KB)

  • mł. insp. dr Dariusz Podleś - Radca Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji (Statystyki wypadkowe i rozwiązania prawne dot. prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu) - prezentacja do pobrania (plik pdf, 10 MB)

  • dr hab. Maria Kała z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna (Program DRUID a rutynowe badania laboratoryjne płynów ustrojowych pobranych od uczestników ruchu drogowego w Polsce)

  • Boris Poleganow - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (Działania na rzecz brd podejmowane przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego) - prezentacja do pobrania (plik pdf, 926 KB)

  • Tadeusz Kopta, reprezentujący Zespół ds. Dróg Rowerowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (Bezpieczeństwo rowerzystów w Polsce w kontekście dobrych praktyk) - prezentacja do pobrania (plik pdf, 3 MB)

  • oraz Than Van Thanh - Dyrektor Krajowego Komitetu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Wietnamie (Stan brd w Wietnamie. Działania na rzecz brd realizowane w Wietnamie).

8 marca odbyły się wizyty studyjne, w czasie których goście spotkali się z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W siedzibie KSP miała miejsce prezentacja sprzętu, jakim dysponuje polska policja. W ITS delegaci wysłuchali prezentacji odnośnie europejskiego projektu DRUID (Driving under the Influence of Drugs, Alcohol and Medicines). Wietnamczycy skorzystali także z symulatorów: jazdy, pasów bezpieczeństwa i dachowania. W GITD przedstawiono działania i zadania inspekcji transportu drogowego (prezentacja do pobrania, plik pdf, 2MB), a delegaci mieli okazję zobaczyć samochód wykorzystywany przez inspektorów.

9 marca Wietnamczycy wyjechali do Olsztyna, aby spotkać się z przedstawicielami Wojewódzkiej Rady BRD, WORD Olsztyn, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych i policji. W ramach spotkania z policją odbyła się prezentacja sprzętu i sposobów działania w terenie. W programie znalazło się także spotkanie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego: przedszkolakami w wieku 6 i 5 lat, które przygotowały przedstawienie na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

   

© 2004 - 2011 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przy wykorzystywaniu materiałów wymagane jest podanie źródła.